خرید ساعت رولکس

ساعت رولکس اصل

خرید ساعت رولکس

ساعت رولکس اصل

ساعت رولکس,ساعت رولکس دست دوم,ساعت رولکس مردانه,ساعت رولکس زنانه,ساعت رولکس نقره ,ساعت رولکس طرح اصل,ساعت رولکس فیک زنانه,ساعت رولکس دیتونا,ساعت رولکس والار

بایگانی

۱۲ مطلب در آبان ۱۳۹۷ ثبت شده است

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد مراحل گرفتن سند تک برگی و مدارک مورد نیاز+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

برای دریافت سند تک برگی نیاز است تا طبق این مراحل اقدام کنید: مراجعه به دفتار اسناد و درخواست برای دریافت سند، در صورت تعویض سند قدیمی و تبدیل به سند جدید باید سند قبلی استعلام شود، تسویه صورت حساب تعرفه شهرداری، مراحل انجام انتقال دادن سند، پرداخت هزینه و مدارک مورد نیاز و … که در ادامه درباره این مراحل و نحوه وصول آن بیشتر مطالعه می کنید.

اطلاعاتی دریاه سند تک برگ

مراحل دریافت سند تک برگی:

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم برای دریافت سند جدید و تک برگی یا انتقال دادن سند قدیمی به سند جدید تک برگی باید مراحلی رعایت شود که بعد از طی این مراحل می توانید سند خود را دریافت کنید.

۱- مراجعه کردن به دفتر اسناد و ثبت:

با مراجعه به دفتر اسناد شما باید مشخص کنید که برای انتقال سند قدیم به جدید مراجعه کرده اید یا قصد دریافت سند جدید دارید که فقط در صورت دریافت سند جدید باید دفاتر اسناد مراجعه کرد.

۲- استعلام کردن سند قدیمی:

استعلام از سند قدیمی برای انتقال به سند جدید نشان دهنده تایید و اصل بودن سند است که اداره ثبت این استعلام را انجام می دهد و اطلاعات دقیق را برای گرفتن سند تک برگی در اختیار متقاضی و مراجع قرار می دهد.

۳- تسویه تعرفه شهرداری:

اگر این سند قرار است به شخص دیگر انتقال پیدا کند باید بدهی آن تسویه شود و کارت پایان کار شهرداری را دریافت نماید. این کارت نشان دهنده مالیات های پرداختی توسط فرد است.

۴- انتقال دادن سند:

بعد از ارائه دادن مدارک لازم برای انتقال دادن سند شما برای دریافت سند تک برگی باید به دفتر اسناد مراجعه کنید و دفتر اسناد کار انتقال سند را با داشتن اطلاعات سیستمی انجام خواهد داد و به اداره ثبت فرستاده می شود.

مراحل دریافت سند تک برگی

۵- مراجعه کردن به دفتر اسناد:

با مراجعه به اداره ثبت شما می توانید سند تک برگ خود را دریافت کنید و با پر کردن فرم درخواست و استعلام سیستمی تسویه حساب شهرداری و طی شدن مراحل قبل شما می توانید سند خود را دریافت کنید.

۶- دادن سند قبلی:

برای اینکه سند سند تک برگ جدید را دریافت کنید باید سند قبلی را به اداره ثبت تحویل دهید و در غیر این صورت شما نمی توانید سند جدید خود را دریافت کنید.

۷- پرداخت کردن هزینه:

در این مرحله باید مدارک احراز هویت همراه شما باشد و قبوض و کروکی محب متعلق به سند باید همراه شما باشد و در صورت انتقال مالک جدید سند نیز باید حضور داشته باشد.

۸- مراجعه به پست:

در این مرحله می توانید به پست مراجعه کنید و با پرداخت هزینه و پر کردن فرم سند خود را دریافت کنید در برخی از اداره های ثبت این پست در نزدیکی مرکز قرار دارد.

The post مراحل گرفتن سند تک برگی و مدارک مورد نیاز appeared first on آرگا.

 • محسن موسوی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد هشت اصل ضروری و مهم برای انتخاب لباس راحتی خانمها+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

هشت اصل ضروری و مهم برای انتخاب لباس راحتی خانمها

تاثیر لباس روی دیگران تنها بخشی از اهمیت آن است؛ بخش اصلی اهمیت لباسی که انتخاب می‌کنید، به دلیل تاثیر آن روی خودتان است. لباس یک زن با احساس خوبی که به او می‌دهد، باعث می‌شود اعتماد به نفسش هم بالاتر برود و روحیه بهتری پیدا کند. احساس اعتماد به نفس هم به راحتی به دیگران قابل انتقال است.

بنابراین علاوه بر لباس مهمانی که همه آن را می‌بینند، لباس راحتی منزل هم اهمیت خاص خودش را دارد و به هیچ وجه نباید آن را دست کم گرفت. در این مقاله با بعضی از انواع لباس راحتی زنانه که وجودشان بین لباس‌هایتان ضروری است و همچنین قوانین انتخاب آن‌ها آشنا می‌شوید.

۸- به فرم بدنتان دقت کنید

یکی از بهترین گزینه‌هایی که می‌تواند به شما در انتخاب لباس راحتی کمک کند، شناسایی فرم بدن است. بر اساس این فرم می‌توانید لباس‌هایی را برای خودتان انتخاب کنید که شما را زیباتر نشان می‌دهند. فرم‌های کلی بدن شامل ساعت شنی، مستطیل، مثلث وارونه، گلابی و سیب می‌شود. قواعد مربوط به پوشیدن هر کدام از این فرم‌ها با بقیه فرق دارد و دلیل اینکه بعضی‌ها آراسته‌تر از بقیه به نظر می‌رسند، دانستن همین قواعد است.

۷- لباس راحتی همه فن حریف

یکی از انواع لباس راحتی که تقریبا به تمام انواع فرم‌های بدن می‌آید پیراهن‌های معروف باکسی Boxy است. این پیراهن‌ها مستطیل شکل هستند و پارچه آن‌ها کمی پف دارد. چه لاغر باشید و چه چاق، می‌توانید این پیراهن را تنتان کنید و مطمئن باشید به شما می‌آید. کسانی که لاغر هستند، می‌توانند با استفاده از یک کمربند به لباس فرم بدهند.

سرمایی‌ها می‌توانند آن را با یک مدل سرهمی و سارافون زنانه خانگی و مجلسی یا رویه همراه کنند و استایل زیباتری برای خودشان بسازند. کسانی که فرم بدنشان شبیه گلابی است (Pear shaped Body) هم می‌توانند لباس را بدون اضافه کردن کمربند مورد استفاده قرار دهند.

۶- بلوز گشاد و لگینگ برای چه کسانی مناسب است؟

هشت اصل ضروری و مهم برای انتخاب لباس راحتی خانمها

ترکیب لگینگ یا شلوارهای استرچ با بلوز آزاد یکی از زیباترین ترکیب لباس‌های خانگی است. شما می‌توانید لگینگ برمودا را به همراه یک تی‌شرت شاد خنک در تابستان بپوشید و از یک لگینگ قد ۹۰ در کنار یک پلیور گرم و نرم برای فصل زمستان کمک بگیرید.

نکته مهم این است که این ترکیب لباس که طی سال‌های اخیر محبوبیت زیادی بین خانم‌ها پیدا کرده است؛ برای خانم‌هایی مناسب است که فرم بدنشان ترجیحا ساعت شنی و مستطیلی است.

داشتن پاهای لاغر و بالاتنه توپُر، فرم بدن سیب را می‌سازد و کسی که این فرم اندام را دارد، با انتخاب ست بالا خودش احساس زیبایی زیادی نخواهد کرد؛ چون بلوز گشاد بالاتنه‌اش را بزرگتر و شلوار تنگ لاغری پاهایش را بیشتر نشان می‌دهد.

همچنین خانم‌هایی که پاهای پرانتزی دارند هم نباید از لگینگ استفاده کنند. اگر قد این خانم‌ها بلند است، بهتر است سراغ شلوار راحتی دم‌پا گشاد بروند و اگر قد کوتاهی دارند باید از شلوار راسته راحتی کمک بگیرند.

۵- انتخاب لباس خواب راحت

انواع لباس خواب زنانه رسمی و انواع لباس خواب‌های راحتی شامل تاپ و شلوارک و همچنین بلوز و شلوار در بازار موجود هستند. اگر مرتب از خودتان می‌پرسید کدام یک برای شما مناسب‌تر است؛ به احساستان رجوع کنید. واقعیت این است که گاهی وقت‌ها دوست دارید جلوی تلویزیون لم بدهید و یک لیوان چای گرم بنوشید و احساس راحتی کنید.

مسلما در چنین شرایطی که بدنتان به آرامش بیشتری نیاز دارد، انتخاب یک بلوز و شلوار در فصل‌های سرد گزینه بهتری از لباس خواب توری یا ساتن است. گاهی وقت‌ها هم ممکن است دوست داشته باشید شیک بودنتان را بیشتر از احساس راحتی‌تان نشان دهید؛ در این صورت انواع لباس خواب زنانه توری و ساتن به کمک استایل شما خواهد آمد و زیبای‌تان را بیشتر خواهد کرد.

۴- انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست

هشت اصل ضروری و مهم برای انتخاب لباس راحتی خانمها

ممکن است با خودتان فکر کنید چون در خانه، تعداد آدم‌هایی که شما را می‌بینند کمتر است و با آن‌ها احساس صمیمیت بیشتری می‌کنید، ایرادی ندارد اگر هر لباسی که دم دستتان آمد را بپوشید یا برای خرید لباس به بعضی نکته‌ها دقت نکنید. این طرز فکر اما اشتباه است و اتفاقا زیباتر بودن برای خودتان و مهم‌ترین افراد زندگی‌تان همانقدر اهمیت دارد که برای حاضر شدن در جمع مهم است.

به همین دلیل صرف راحت بودن لباس خانگی نباید باعث شود به نکاتی مثل رنگ آن دقت نکنید. لباس راحتی تان باید بر اساس تناژ رنگ پوست شما انتخاب شود و رنگی داشته باشد که جذابیت شما را بالا ببرد. پوشیدن هر رنگی در خانه باعث می‌شود کم‌کم دقتتان را برای انتخاب رنگ لباس بیرون هم از دست بدهید.

۳- حواستان به طرح لباس باشد

شاید برایتان جالب باشد بدانید طرح پارچه لباس می‌تواند جذابیتتان را بیشتر یا کمتر کند. برای مثال ممکن است دوست داشته باشید از یک لباس با خال‌های درشت به عنوان لباس راحتی منزل استفاده کنید. پوشیدن طرح‌های درشت در صورتی برای شما بهتر عمل می‌کند که اندام لاغری داشته باشید. در غیر این صورت بهتر است از پیراهنی با خال‌های ریز استفاده کنید.

اگر قرار است پارچه را خودتان انتخاب کنید و سفارش دوخت آن را بدهید علاوه بر توجه به این نکته، مقداری پارچه اضافه تر هم بگیرید و از آن یک تل یا هدبند تهیه کنید. پوشیدن لباسی با طرح یکسان و به کار بردن اکسسوری هم‌شکل آن زیبایی‌تان را بیشتر خواهد کرد.

۲- ترکیب طرح‌ها با سادگی

نکته بعدی که درباره طرح‌ها باید به آن توجه داشته باشید، ترکیب کردن لباس‌های طرح‌دار با لباس‌های ساده است. در نمونه بالا به جای استفاده از یک جوراب شلواری طرح‌دار در کنار پیراهن خال‌خالی سراغ یک جوراب ساده بروید. اگر معمولا بلوز و شلوار می‌پوشید هم به این نکته دقت کنید؛ برای مثال بلوز طرح‌دارتان را با یک شلوار ساده ست کنید تا زیبایی بیشتری به استایلتان بدهید.

 • توجه به قد مهم است

اگر قدتان کوتاه است و دوست دارید با استفاده از لباس راحتی منزل، خودتان را بلندتر نشان دهید، سراغ استفاده از رنگ‌های متعدد نروید. مثلا یک بلوز صورتی و یک شلوار آبی نپوشید. بلکه می‌توانید یک بلوز آبی ملایم را با شلواری به همین رنگ یا از همین خانواده ترکیب کنید. پوشیدن رنگ‌های مشابه قد شما را بلندتر نشان می‌دهد.

The post هشت اصل ضروری و مهم برای انتخاب لباس راحتی خانمها appeared first on ایران ناز.

 • محسن موسوی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد دلایل سرد شدن نابهنگام رابطه جنسی بین زن و مرد+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

حتما برای همه شما اتفاق افتاده است: هر دو حس رابطه جنسی را دارید ولی درست قبل از رابطه حستان از بین رفته و خاموش می شود. عوامل زیادی وجود دارد که میتواند خواست جنسی را سرکوب کند ولی برخی عوامل شایع ترند:

تماس تلفنی مادرتان

مثلا ساعت ۱۰ و نیم شب شده و مادرتان تماس میگیرد. با خودتان فکر می کنید حتما مشکلی پیش آمده که این وقت شب تاس گرفته بنابراین لباستان را به تن کرده و جواب تلفن را می دهید و ۲۰ دقیقه در مورد مسائلی نامربوط صحبت می کنید پس از آن دیگر کاملا حس جنسیتان از بین رفته است!

شنیدن صدایی عجیب و غریب در خانه

این نکته را نادیده نگیرید. این کاری است که افراد در فیلم های ترسناک انجام می دهند و قبل از همه می میرند. مسلما هر صدای عجیبی که هنگام رابطه جنسی بشونید کلا میلتان را خاموش خواهد کرد.

حالت تهوع ناگهانی

گاهی اوقات پرخوری های آخر شب کار دستتان می دهد و سر بزنگاه وسط معاشقه مجبور به دویدن به سمت دستشویی می شوید بنابراین مراقب خورد و خوراک شبتان باشیدد.یکی از شما از تخت پایین می افتد و دیگری به او میخندد

زوج معتاد به موبایل

کبود شدن بدن مسلما باعث افزایش میل جنسی نمی شود ولی گاهی اوقات به قدری درگیر رابطه می شوید که حواستان پرت شده و از تخت به زمین می افتید و تعادلتان را از دست می دهید و باعث خنده شریکتان می شوید. مسلما این اتفاق کاملا حس جنسیتان را خاموش خواهد کرد.

بحث کردن هنگام معاشقه

سعی کنید هنگام معاشقه بحث نکنید چون این کار ممکن است باعث جدی شدن بحث و از بین رفتن حس هر دوی شما شود.

تماشای تلویزیون

اگر موقع معاشقه و رابطه جنسی مشغول تماشای تلویزیون باشید احتمال این که میل یکی از شما یا شاید هر دوی شما به رابطه سرکوب شود وجود دارد.

جراحت های ناشی از رابطه جنسی

اگر چنین مشکلی دارید قبل از رابطه جنسی باحرکات کششی بدنتان را گرم کنید تا حین رابطه بدنتان دچار گرفتگی نشود و درد ناشی از آن میل جنسیتان را خاموش نکند.

نداشتن کاندوم

در بهترین حالت اگر متوجه تمام شدن کاندوم شوید می توانید از فروشگاه کنار خانه آن را تهیه کنید که حداقل ۲۰ دقیقه وقت شما را خواهد گرفت و معمولا بعد از این مدت حس و حال هر دوی شما خواهد پرید.

نفخ و گاز بعد از شام

تصور کنید شامی که خورده اید باعث اینجاد نفخ و گاز شده است در این حالت امکان ندارد بتوانید به شریک زندگیتان نزدیک شوید یا حسی پیدا کنید.

به هم خوردن لیست آهنگ های مورد علاقه تان

شاید تمایل داشته باشید لیستی از آهنگ های خاص آرام بخش یا تحریک کننده در اتاق خوابتان پخش کنید اگر بین این آهنگ ها یک آهنگ نامربوط پخش شود همه زحمت شما را به هدر خواهد داد.

The post دلایل سرد شدن نابهنگام رابطه جنسی بین زن و مرد appeared first on ایران ناز.

 • محسن موسوی

از فواید بی نظیر لبو برای بدن چه می دانید

لبو با شروع فصل سرد سال کم کم وارد بازار می شود و کمتری جایی پیدا می شود که دکه های لبو فروشی در آن نباشد. لبو حاوی فواید بسیاری است که در این مقاله به پاره ای ازفواید لبو برای بدن اشاره خواهیم کرد با خواص بی نظیر لبو بیشتر اشنا شوید.

من مطمئن نیستم که خورشید هر ۲۴ ساعت یک بار بالا می‌آید، اما فشار خون ما قطعا بالا می‌رود، حداقل در بیشتر افراد این‌گونه است، به‌ویژه با شغلی که نیازمند تلاش بسیار زیاد است. پس چه باید کرد؟ ساده است، لبو بخورید.

آیا می‌خواهید رابطه‌ی بین لبو و فشار خون را بدانید؟ طی پژوهشی که در دانشگاه کوئین مری در لندن انجام شد، مشاهده شد آب چغندر فشار خون را در عرض ۴ هفته پایین می‌آورد. بر اساس گفته‌ی متخصصان علت‌اش وجود نیترات است که بدن آن را به اکسید نیتریک تبدیل می‌کند. و در این فرآیند عروق خونی باز می‌شود.

هم‌چنین مصرف مرتب آب لبو می‌تواند این اثرات خوب را ماندگار کند. بنابراین اگر تا به حال نمی‌دانستید عصرها هنگام تماشای سریال تلویزیونی مورد علاقه‌تان چه چیزی را به عنوان تنقلات مصرف کنید، اکنون می‌دانید. مصرف ۲۵۰ میلی‌لیتر آب لبو در روز خیلی موثرتر از بیشتر داروهای ضد فشار خون است. اما حتما قبل از آن با پزشک‌تان مشورت کنید.

پژوهش دیگری که در دانشگاه نیوکاسل لندن انجام شد یافته‌های مشابهی داشت – نیترات غیرارگانیک و مکمل آب لبو به کاهش فشار خون کمک می‌کند. این می‌تواند برای کسانی که در معرض بیماری قلبی عروقی هستند مفید باشد.

سطح انرژی را بالا می‌برد

پژوهش‌ها نشان داده‌است لبو باعث می‌شود مصرف انرژی در عضلات بهینه شود و به این طریق استقامت را بالا می‌برد. یکی از این پژوهش‌ها شامل ۱۰ مرد ۱۹ تا ۳۸ ساله بود که روی دوچرخه‌های ثابت رکاب می‌زدند. مصرف حدود نیم لیتر آب لبو آنها را قادر می‌ساخت بدون این‌که خسته شوند ۱۶ درصد بیش‌تر رکاب بزنند.

و یک بار دیگر نیترات شایسته‌ی تحسین است. دانشمندان باور دارند نیترات موجود در لبو به بهبود جریان خون، نشانه‌گذاری یاخته، و هورمون‌ها کمک می‌کند که همه‌ی این‌ها در افزایش سطح انرژی نقش دارد.

هم‌چنین مشاهده شده‌است لبو مصرف آدنوزین تری‌فسفات را در عضلات کاهش می‌دهد که منبع اصلی انرژی در بدن است. این ویژگی سبب ذخیره شدن انرژی می‌شود و کمک می‌کند فرد مدت طولانی‌تری فعال بماند.

سلامت مغز را بهبود می‌بخشد

گفته می‌شود لبو به واسطه‌ی اکسیژن‌رسانی به قشر حرکتی اولیه، یعنی آن بخش از مغز که معمولا در مراحل اولیه‌ی زوال عقل تحت تاثیر قرار می‌گیرد، انعطاف‌پذیری مغز را بالا می‌برد. در پژوهشی دیگر، وقتی به سالمندانی که فشار خون بالا داشتند (علاوه بر ورزش) آب لبو داده شد، اتصالات مغزی‌شان به افراد جوان‌تر شباهت پیدا کرد.

همان‌طور که قبلا گفته شد نیترات موجود در لبو در بدن به اکسید نیتریک تبدیل می‌شود. اکسید نیتریک سلول‌های مغزی را قادر می‌سازد با یک‌دیگر ارتباط برقرار کنند، و به این طریق سلامت مغز را بهبود می‌بخشد. هم‌چنین نیترات جریان خون به مغز را بهبود می‌بخشد.

به علاوه مشاهده شده‌است آب لبو از آلزایمر پیشگیری می‌کند. بر اساس پژوهش‌های قطعی کسانی که آب لبو می‌نوشند مغزی سالم‌تر و عملکرد شناختی بهتری دارند.

دیگر خواص لبو

قند ریشه چغندر برای مبتلایان به دیابت مضر است.

خوردن پخته چغندر رعشه را معالجه می‌کند.

برگ سرخ رنگ آن اگر خام با سرکه و خردل خورده شود طحال را باز می‌کند و ورم آن را فرو می‌نشاند.

برای درد پشت و مثانه و امراض مقعد مفید است.

آب برگ چغندر برای درد مفاصل و نقرس، سردرد و دندان‌درد مفید است. ضماد برگ با اسید بوریک باعث بهبود کک و مک و طاسی می‌شود. لبو به دلیل داشتن فیبر که خاصیت کاهش چربی خون را دارد و همچنین اسیدفولیک، باید در سبد غذایی بیماران قلبی قرار گیرد.

افراد می‌توانند با مصرف ۱۰۵ گرم چغندر قرمز، ۵۳ درصد اسیدفولیک مورد نیاز بدن را تأمین کنند. فیبر زیاد موجود در آن، موجب کاهش سطح کلسترول خون و کاهش خطر بروز سکته‌های قلبی در بیماران قلبی است. گفتنی است، چغندر قرمز به دلیل داشتن مواد مغذی آهن در کنار اسیدفولیک از بروز کم‌خونی جلوگیری می‌کند.

The post از فواید بی نظیر لبو برای بدن چه می دانید appeared first on ایران ناز.

 • محسن موسوی

طرز تهیه خوراک مرغ با سس مایونز+ جزئیات کامل و عکس

چهارشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۲ ق.ظ

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد طرز تهیه خوراک مرغ با سس مایونز+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

با مرغ غذاهای متنوعی می توانید درست کنید و یکی از این غذاها، خوراک مرغ و مایونز فرانسوی است. در ادامه طرز تهیه این خوراک خوش طعم را به شما آموزش می دهیم با ایران ناز همراه باشید…

مواد لازم برای تهیه خوراک مرغ و مایونز

سینه مرغ خرد شده

سس مایونز : یک قاشق غذاخوری

پیاز نگینی خرد شده : ۲ عدد

زنجبیل : ۲ قاشق مربا خوری

نمک، فلفل : به مقدار لازم

پودر تخم گشنیز : ۱ قاشق چایخوری

خامه : نصف لیوان

سیر رنده شده : ۲ قاشق چایخوری

ماست چکیده : یک لیوان

گوجه فرنگی رنده شده : مقداری

درون تابه ای پیاز را تفت داده و ادویه ها را به ان اضافه کنید.گوجه فرنگی رنده شده و سیر را به پیاز ها اضافه کرده، تفت دهید تا آب گوجه فرنگی تمام شود. اگر فکر می کنید رنگ خوراک تان کم است می توانید مقداری رب گوجه فرنگی هم اضافه کنید.

ماست و مایونز را با هم مخلوط و به مواد درون تابه اضافه کنید.درون تابه مقداری آب بریزید و سینه مرغ خرد شده را اضافه کنید.درب تابه را نیه بگذارید تا مرغ ها کامل بپزد.می توانید این خوراک را با برنج یا با نان سرو کنید

The post طرز تهیه خوراک مرغ با سس مایونز appeared first on ایران ناز.

 • محسن موسوی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد موسیقی ‌درمانی می‌تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

موسیقی با نفوذ به قلب و روح انسان، در بهبود سلامتی جسمی و روانی تأثیر مثبت دارد (Michael Maasen/Unsplash)

موسیقی دارای نیرویی جادویی و رمزگونه است که با تأثیر بر ذهن، جسم و احساسات به ارتقای سطح سلامت انسان کمک می‌کند. به دلیل تأثیر فوری و نیرومندی که موسیقی روی احساسات دارد، در زمان‌هایی که انسان در شرایطی سخت و پراسترس‌ قرار می‌گیرد می‌تواند از موسیقی کمک بگیرد.

از آنجا که موسیقی می‌تواند در افزایش فعالیت‌های انتقال‌دهنده‌های عصبی در مغز ما تأثیرگذار باشد، توسط متخصصان و درمانگران در برنامه‌های توان‌بخشی در بعضی از کشور‌‌‏ها افزود شده است. پژوهش‌گران توانسته‌اند تأثیر درمانی موسیقی را بر روی بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات نظیر پارکینسون، اسکیزوفرنی، آلزایمر اثبات کنند.

موسیقی درمانی چیست؟

بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون و یا اختلالات روانی مانند اسکیزوفرنی از موسیقی درمانی کمک زیادی گرفته‌اند. موسیقی درمان کمک می‌کند که علایم افسردگی و اضطراب کاهش یابد، خلاقیت رشد پیدا کند، ارتباط مثبت بین بیمار و پرستار بهبود یابد و موارد دیگری از این دست. موسیقی درمانی می‌تواند به صورت نواختن ساز برای بیمار باشد و یا کمک گرفتن از دستگاه‌های پخش. می‌تواند به صورت انفرادی برای یک بیمار انجام شود یا به صورت گروهی برای عده‌ای از بیماران.

موسیقی درمانی دو شاخه اصلی دارد که عبارتند از موسیقی درمانی فعال و موسیقی درمانی غیرفعال.

در موسیقی درمانی فعال، بیماران و درمانگران اقدام به نواختن سازها و ابزارآلات موسیقی و نیز رقصیدن و حرکات ریتمیک بدنی می‌کنند. در این نوع درمان اغلب سازهایی استفاده می‌شود که هم‌زمان حواس لامسه، شنوایی و بینایی را درگیر کند.

در موسیقی درمانی غیرفعال، درمانگران با نواختن یا پخش موسیقی‌های آرامش بخش، کمک می‌کند بیمار تصاویری خوشایند و صلح‌آمیز را تصور کند، و در نتیجه بازتاب دهنده احساسات و گفتگوهای لطیف درونی باشد.

در هر دو شکل موسیقی درمانی، اجزای ملودی به شکلی دستکاری می‌شوند که بتوانند به حل و رفع احساساتی نظیر غم، ناامیدی، تنهایی، و غیره کمک کنند.

موسیقی درمانی یکی از بهترین درمان‌های طبیعی برای بسیاری از بیماری‌ها است و اثبات شده است که مزایای متعددی برای افرادی دارد که دچار اختلال شناختی هستند، معلولیت دارند و به آلزایمر و زوال عقل مبتلا هستند.

مطلب دیگر : چگونه با گفتگوهای مثبت درونی بهتر زندگی‌‌‌‌‏ کنیم؟

چگونه موسیقی مغز و بدن را تحت تاثیر قرار می‌‏دهد؟

جلسات موسیقی درمانی به کاهش استرس، افسردگی و مقابله با ذهنیت‌های منفی کمک می‌کند. محققان معتقدند موسیقی درمانی می‌تواند به بهبود سلامت بیماران کمک کند و مصرف داروها را کاهش دهد.

در ادامه تعدادی از شیوه‌هایی ذکر می‌شود که موسیقی درمانی بر ذهن و بدن تأثیر می گذارد.

 • موسیقی به کاهش افسردگی کمک می‌کند

هنگامی که شما احساس غم و اندوه داردی، و یا افسرده هستید، گوش دادن به موسیقی آرامش بخش می‌تواند به شما کمک کند. افسردگی فعالیت مغز را کاهش می‌دهد و باعث جلوگیری از توانایی ذهن در برنامه ریزی و انجام وظایف است. موسیقی آرام‌بخش موجب افزایش سطح سروتونین در مغز می‌شود که می‌تواند برخی از افسردگی‌ها را کاهش دهد.

 • موسیقی باعث کاهش اضطراب و اثرات فیزیکی استرس می‌شود

موسیقی با کمک به سیستم عصبی اتونومیک (اختیاری) می‌تواند اثرات روانی مستقیم داشته باشد. موسیقی با ترکیب حرکات و تحریک مسیرهای حسی مختلف می‌تواند پاسخ‌های هیجانی و حرکتی فوری ایجاد کند. هنگامی که یک بیمار ساز می‌نوازد، درگیر شدن همزمان حواس لمسی و شنوایی در ایجاد آرامش روانی کمک می‌‌‏کنند.

 • موسیقی سطح سلامتی را ارتقا می‌دهد

موسیقی درمانی در محیط بیمارستان‌ها می‌تواند استفاده شود و استرس بیماران قبل از انجام عمل‌های جراحی و انجام آزمایش‌های مختلف را کاهش دهد. مطالعات نشان داده است که موسیقی درمانی می‌تواند موجب کاهش اضطراب در بیماران قلبی شود و بیماران را پس از عمل جراحی آرام می‌کند.

 • موسیقی می‌تواند طرز فکر شما را تغییر دهد و شما را خوشحال کند

موسیقی می‌‌‏تواند سطح سروتونین در مغز را افزایش داده و در نتیجه افسردگی و استرس را کاهش دهد. این تأثیر نقش مهمی در ایجاد تفکر مثبت و افزایش شادی دارد. تاثیر مثبتی موسیقی روی بدن یک فرد می‌تواند به اطرافیان وی نیز منتقل شود.

 • موسیقی می‌تواند ارتباطات را بهبود بخشد

ارتباط برقرار کردن با افرادی که افسرده هستند گاهی اوقات دشوار است. موسیقی منظم به فرد اجازه می‌‌‏دهد افسردگی و اضطراب خود را کاهش دهد و به بهتر با دیگران ارتباط برقرار کند. به طوری که فرد می‌تواند ارتباطات اجتماعی خود را گسترش دهد و احساس کند که کمتر منزوی و ناامید است.

موسیقی می‌‌‏تواند برای افرادی که از لحاظ جسمی یا ذهنی بی‌ثبات هستند، نیز بسیار مفید باشد. اگر بتوانید یک درمانگر موسیقی باتجربه پیدا کنید، روحیه شما بهبود خواهد یافت.

مطالب دیگر :

مراقب باشید ! بیشتر وی‌پی‌ان ‌های رایگان و محبوب به دولت چین وصل هستند

چند راه ساده برای تقویت مفاصل

کشف بقایای شهاب ‌سنگی عظیم زیر یخ‌های قطبی، نشانه‌‌‏ای از تمدن ماقبل تاریخ

The post موسیقی ‌درمانی می‌تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد appeared first on Persian Epoch Times.

 • محسن موسوی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد با خواص خرمالو، شاهکار پاییز آشنا شوید+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.خرمالو یکی از میوه های خوشمزه ای است که معمولا در فصل پاییز مهمان خانه های مردم می شود. این میوه شیرین علاوه بر طعم خوشمزه ای که دارد حاوی فواید و خواص بسیار زیادی نیز هست. این میوه برای روز های پاییزی که مردم در آن احساس بی حالی و خستگی می کنند مناسب است زیرا خرمالو هم به اندازه انگور انرژی زاست. نباید از گفتن این نکته هم غفلت کنیم که اگر به تناسب اندام خود اهمیت می دهید بهتر است تعداد مصرف خرمالوی روزانه خود را تحت کنترل داشته باشید.

انواع خرمالو: خرمالو ها معمولا به دو دسته رسیده (غیر گس) و نرسیده (گس) تقسیم می شوند. خرمالو گس قابل خوردن نمی باشد زیرا حاوی ماده ای به نام تانین است. خرمالوی غیر گس وقتی می رسد تانین خود را از دست می دهد.

خرمالو را می توان در حالت خشک نیز مصرف کرد.

ارزش غذایی:

این میوه اگرچه شیرین است، اما کالری چندان زیادی ندارد. خرمالو چربی و پروتئین کمی دارد و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است. این ویتامین ها و مواد معدنی شامل: ویتامین A، B6، C. منگنز، فسفر، پتاسیم، کلسیم، فیبر رژیمی می باشند.

خواص خرمالو:

بعضی افراد ممکن است به دلیل کمبود ویتامین ث در فصل پاییز با خونریزی لثه هایشان مواجه شوند، خرمالو به دلیل جذب ویتامین ث به مقدار بالا باعث افزایش سلامت لثه ها می شود.

خرمالو از پتاسیم و منیزیم سرشار است و می تواند با کلسترول و فشار خون بالا مقاله کند. علاوه بر این پتیکینی که در خرمالو وجود دارد باعث پایین آمدن کلسترول خون می شود.

این میوه به دلیل داشتن مواد معدنی و ویتامین هایی که در بالا عرض کردیم به هضم سریع و مناسب غذا ها کمک می کند. باعث تقویت بینایی می شود و عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد. خرمالو معده را تقویت می کند و در درمان اسهال موثر است.

خرمالو های رسیده، شیرین و حاوی شکر هستند که به دلیل داشتن این مورد می توانند به عنوان یک انرژی زای طبیعی عمل کنند، این خاصیت خرمالو به کار کسانی می آید که به فعالیت های ورزشی در طول روز می پردازند و به انرژی نیاز دارند.

خرمالو می تواند در پاکسازی بدن بسیار موثر ظاهر شود زیرا حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است و می تواند سموم بدن از جمله کبد را پاکسازی نماید. این آنتی اکسیدان ها باعث می شوند این رادیکال های آزاد از بدن جدا شوند.

نوشته با خواص خرمالو، شاهکار پاییز آشنا شوید اولین بار در غذالند. پدیدار شد.

 • محسن موسوی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد راه رفتن مجدد بیماران فلج با کمک یک تحریک کننده نخاع+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

یک مطالعه جدید که اخیرا به توسط محققان دانشگاه لویزویل انجام شده نشان دهنده پیشرفت عظیمی است که در زمینه کمک به بیماران قطع نخاعی بوجود آمده است. اساس این روش تحریک الکتریکی نخاع است تا بدین وسیله بتوان عضلات فلج شده را مجددا به حرکت وادار کرد.

این روش در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار بکار برده شد و کارایی خود را نشان داد. از آن زمان تاکنون پیشرفت های زیادی در جهت کاراتر کردن این تکنیک صورت گرفته است. در آخرین پیشرفت هایی که در این روش ایجاد شده یک الکترود را به توسط عمل جراحی در فضای اپیدورال اطراف نخاع کارگذاری میکنند. محل کارگذاری این الکترودها دقیقا در جاهایی است که اعصاب کنترل کننده لگن و زانو و مچ پا از نخاع خارج میشوند.

سپس بیمار تحت آموزش های خاص حرکتی قرار میگیرد تا نخاع بتواند مجددا به یاد بیاورد چه دستوراتی به عضلات پا بفرستد تا فرد بتواند بایستد و راه برود. در این روش مغز خود بیمار میتواند سلول های عصبی نخاع را تحریک کرده و آن سلول ها هم میتوانند با کمک الکترود های نصب شده در نخاع رشته های عصبی مروبط به عضلات اندام تحتانی را تحریک کنند.

محققان هر چه بیشتر د ر حال تکمیل کردن این روش هستند و تقریبا مطمئنند این تکنیک در آینده ای نزدیک تبدیل به روش استاندارد درمان بیماران قطع نخاعی خواهد شد.

نتایج تحقیق بر روی این روش در مجله The New England Journal of Medicine منتشر شده است.

 • محسن موسوی

دیدنتون بعد از چهار سال براى من شب و پاییز و اجرا رو دلنشین تر کرد آقاى فرهادى عزیزم و خانوم بخت آور نازنین؛ برقرارِ عالم باشید و بمونید و تلالو درخشش مُدامتون جهانى رو نورانى تر کنه

عکس متفاوت سجاد افشاریان با اصغر فرهادی و همسرش

The post سجاد افشاریان عکسی متفاوت با اصغر فرهادی و همسرش منتشر کرد appeared first on آرگا.

 • محسن موسوی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد لبخند بانمک الهه حصاری+متن عاشقانه+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

الهه حصاری با انتشار این عکس جذاب در صفحه شخصی خود نوشت:

کسى مرا شبیه تو صدا نمى کند …

لبخند بانمک الهه حصاری

The post لبخند بانمک الهه حصاری+متن عاشقانه appeared first on آرگا.

 • محسن موسوی